• Aktuálne - predĺženie platnosti ISICu

Vážení rodičia, milí študenti!

aby Vaše deti mohli aj v novom školskom roku využívať svoj Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 na všetky zľavy a výhody doma a v zahraničí, je potrebné predĺžiť jeho platnosť. Ak ste tak zatiaľ neurobili, postupujte podľa krokov nižšie.

Obnovte si platnosť preukazu v dvoch krokoch:

1.Pošlite SMS a priložte k terminálu

cena 3€, na číslo 8844 v tvare TC medzera Priezvisko (uvedené na preukaze, bez diakritiky) medzera číslo čipu (uvedené na  preukaze)

príklad SMS: TC Mrkvicka 1042019005

Následne priložte preukaz k terminálu, ktorý sa nachádza:

1.na škole GSM - v pracovný deň počas veľkej prestávky

2.v predajni cestovných lístkov DPMP na ul. Weberova, Prešov

3.v predajni cestovných lístkov DPMP na Nám. Kráľovnej Pokoja (Družba), Prešov

4.alebo k verejne dostupnému terminálu, ich zoznam nájdete na www.preukazstudenta.sk.

Preukaz slúži ako tvoj doklad o statuse študenta. Priložením preukazu k stredoškolskému terminálu sa predlžuje elektronická platnosť čipu  v preukaze do 31.8.2021 pre účely použitia preukazu ako dopravnej karty. Pre maturantov do 30.6.2021.

Viac info na www.preukazstudenta.sk alebo kontaktuj TransData, tel.: 0905 384 092 (pracovné dni 7:00-15:00), email: preukazstudenta@transdata.sk.”

2.Zakúpte si známku ISIC 09/2021

a) priamo v škole počas obdobia 2.9. – 15.9.2020 v obmedzenom režime, t.j. 3.9. a 10.9.2020 na triednickej hodine a od 16.9.2020 do 31.10.2020 iba počas veľkej prestávky u RNDr. H. Svocákovej. Cena 10 €.

b) po 31.10.2020 už len cez  www.objednaj-preukaz.sk, v ktorom budú môcť žiaci/ich rodičia uhradiť známky ISIC 09/2021 internet bankingom alebo platobnou kartou (cena bude 10 € + poštovné). Známky objednané samými žiakmi v eshope budú zasielané na domácu adresu žiaka, nie na školu.

Každý študent, ktorý si obnoví platnosť preukazu známkou ISIC 09/2021, získa v septembri už tradičnú kupónovú knižku. Nachádzajú sa v nej kupóny s extra zľavami nad rámec bežných zliav. Platia do 17.11.2020.

Preukaz slúži na zľavy na Slovensku ale aj v zahraničí. Pre nový školský rok potrebujete známku ISIC 09/2021 – preukaz s ňou je platný do 30.9.2021.

Informácie o predĺžení preukazu (zakúpenie známky ISIC) nájdete na www.isic.sk.

S platným preukazom budete môcť:

1. denne šetriť svoje vreckové a učiť sa efektívne nakladať s financiami

2. využívať zľavy na viac ako 150 000 miestach na Slovensku a vo svete, napríklad v kine, v e-shopoch, v autoškolách, pri nákupoch oblečenia, školských a športových potrieb, kníh, pri stravovaní, športovaní a cestovaní.

Viac na www.isic.sk

3. uplatniť si nárok na ISIC paušál s výhodným balíkom mobilných dát.

Viac na www.isicpausal.sk

4. uplatniť si nárok na celoročné cestovné poistenie.

Viac na http://isic.sk/poistenie-istotka

5. mať jeden preukaz ako univerzálnu dopravnú kartu pre MHD, SAD aj vlakovú dopravu na žiacke cestovné po celom Slovensku.

Viac na www.ubian.sk

6. využívať aj 75% zľavu na vlaky a medzimestské autobusy v Čechách celoročne, teda aj počas letných prázdnin (platí aj pre maturantov).

Viac na www.isic.cz